Editorial 6/2017

35

Andělé. I když v ně nevěříme, stejně je voláme, když je nám nejhůř. Voláme je, když nám nevycházejí plány, voláme o pomoc, když máme trápení a něco nás bolí. Mají tolik práce, lítají lidem nad hlavou a posílají štěstí tmou, posílají ho ale jen tolik, kolik ho kdo unese. Někteří z nich žijí mezi námi – tím myslím všechny andělsky hodné maminky, které jsou pro mne těmi nejdůležitějšími lidmi na světě. Právě ony jsou pro mne ztělesněním andělů na zemi, udělají spoustu práce za ty nahoře. To mi dáte určitě za pravdu!

Tento sváteční čas nám určitě čekání na anděly zpříjemní něco sladkého a voňavého. Nebo vy snad máte tak sladký život, že nic sladkého nepotřebujete? Myslím, že ho má jen nepatrné procento lidí z nás, a proto je potřeba si občas ten život přisladit. Na otázku „Sladíte?“, odpovídám vždy automaticky slovy „Ne, děkuji, mám sladký život“, i když realita je trošku odlišná. Ale je vždy lepší se na všechno dívat z té lepší stránky a dát lidem úsměv, který vás nic nestojí.

S tímto číslem si život určitě nějakým receptem osladíme. Ať to bude třeba dezert z rubriky v barvách mého oblíbeného klubu, jedna ze čtyř červenobíle laděných sladkostí, kterou musíte prostě vyzkoušet, třeba hned tu z titulní strany. Za zmínku stojí i rubrika Mluvíme o granátovém jablku, které je nejen slaďoučké, ale i plné vzácných červených zrnek. Víte, že granátové jablko bylo považováno za ovoce plné symbolických významu? Nejen, že má mnoho pozitivních účinků a dopadu na lidské zdraví, ale dodává sladkým jídlům a salátům i skvělou barvu a čerstvou chuť. Čtyři jednoduché nápady na recepty s tímto vzácným ovocem vás určitě ohromí. Věřím, že v tomto čísle najdete víc receptu, které vás svojí nápaditostí a kombinací chutí překvapí.

Končí rok, a když něco končí, planou velká slova. Ta moje, upřímná, patří především vám, věrným čtenářům, a také inzerentům, kteří byli i letos součástí našeho časopisu. Všem patří velký dík. Věřím, že z našeho magazínu je znát, že do něho dáváme vše ze srdce a mnohdy nám sami andělé pomohli vytvořit a vyrobit pro vás to nejkrásnější číslo. Je mi líto, že po dlouhodobém osmiletém odolávání, kdy jsme pevně stáli na svém a cenu neměnili, musíme ji i my od nového roku zvýšit. Věřím však, že tuto situaci pochopíte a zůstanete nám věrní i nadále. Stále bude jedno číslo za cenu stejnou co zhruba jedna krabička cigaret…

Pokud sháníte na poslední chvíli nějaký pěkný dárek, určitě ho najdete na straně 113, jen doplníte jméno, komu ho chcete darovat a vše pak můžete zařídit v klidu, až bude po všech zmatcích během svátků. Kdyby se vám to ale podařilo uhradit ještě do konce tohoto roku, ušetříte! Jak jsem už zmínila, od nového roku bude totiž cena výtisku o něco málo dražší.

Zapojíte-li do naší Velké vánoční soutěže, můžete k ročnímu předplatnému přidat darovanému i další, věřím, že krásný dárek. Tuto soutěž hledejte na stranách 114–116. Držím vám palce! I když jsme v tomto čísle vynechali soutěž o večeři, se kterou budeme opět od nového roku pokračovat, nezapomeňte soutěžit nejen v soutěži vánoční, ale i té dětské. Zapojte více své děti a odměnou i jim bude nějaký krásný dárek. Ten, který je pro vaše malé kuchařinky či kuchaře připraven tentokrát, rozjasní jejich pokojíček krásným barevným světlem, více na straně 98.

S povzbuzením „co tě nezabije, to tě posílí“ vám do nového roku přeji vše dobré a i kdybyste snad měli ztratit vše, chuť k (dobrému) jídlu si zachovejte!

 

Vaše

Kateřina Reimitzová