DRUPI

730

Drupi … V 70. letech byl větší hvězdou u nás než v Itálii. Prahu i Československo si zamiloval, stejně tak jako naše ženy. Mám velkou radost, že můžeme společně zavzpomínat na dobu Drupiho největší slávy a na čas, kdy si ho mnozí z nás (nebo spíš mnohé?) pamatují v jeho plné síle. Doufám, že vám povídáním s naším milým hostem připomeneme nejen mládí, ale i léto, které jste strávili třeba právě ve slunné Itálii. Rádi na Drupiho vzpomínáme, ať časy byly všelijaké, ale byli jsme mladí, i když doba to byla nelehká. Když za socialismu pan Giampiero Anelli alias Drupi v duetu s Hanou Zagorovou zazpíval svým chraplavým hlasem ve společné písni Setkání, nejedna fanynka vydechla nadšením.


Na co nejvíce vzpomínáte, když jste byl u nás poprvé či podruhé v životě?

Vybavuji si, že když jsem poprvé přijel do Československa, nejvíc mne tenkrát zasáhly oči mladých lidí. Na koncertech jsem jich potkával tisíce. I když se smáli, jejich oči měly v sobě jakýsi smutek, na který nikdy nezapomenu. 

Československo, které jste kdysi znával a kam jste jezdíval, se v roce 1993 rozdělilo na Českou a Slovenskou republiku. V Itálii probíhají podobné diskuse, jih proti severu, ostatně jedna z vašich písní je také o takovém jednom podobném přátelství? 

U nás to není tak silné, jako to bylo u vás, ale určité problémy mezi severem a jihem existují. Myslím, že to všechno vychází z lidské přirozenosti, člověk prostě není schopen žít v míru a šťastný tak, jak to je. Velká škoda…! Přátelství je cit, který se musí pěstovat po celý dlouhý čas a o který se musí stále pečovat s velkou pozorností. Což je nemožné, pokud se s někým vidím dvakrát či třikrát v roce, protože opravdoví přátelé, ti jsou neustále na blízku.

Jaké máte další profesní plány? Nepřemýšlíte doufám o tom, že byste s profesionální kariérou a zpíváním úplně skončil? 

Ne, nekončím, určitě ne, ani v žertu! Hudba je můj život. Je mi jasné, že až do konce života budu mít spoustu snů, které bych chtěl v muzice uskutečnit. Vždy, když chystám nové album, se snažím je alespoň zčásti naplnit. 

Chystáte nějaký koncert u nás ještě v letošním roce? Abychom vaše obdivovatelky potěšili a pozvali je!

V tuto chvíli … více se dočtete v čísle 5/2018

Objednat

Mohlo by Vás zajímat Více o autorovi